Zespół

Zespół Genezis powstał w 2010 r.  jako przede wszystkim żeński chór. Z czasem jego brzmienie zostało wzbogacone o głosy męskie. Inicjatorem był ksiądz wikariusz Arkadiusz Majewski.  Przed 2010 roku istniał w parafii chór młodzieżowy, jednak ze względu na bardzo małą liczbę uczestników, działalność została zawieszona. Ksiądz Arkadiusz reaktywował chór w zespół Genezis.

W ciągu trzyletniej działalności zespół wielokrotnie uświetniał uroczystości kościelne. Brał udział w konkursie Piosenki Kościelnej „Venite Adoremus”, organizowanym w parafii w Sobikowie. Genezis przygotowuje wspólne z wiernymi czuwania i adoracje przed Wielkanocą, prowadzi wybrane nabożeństwo różańcowe oraz drogę krzyżową. Również na prośbę Państwa Młodych ubogaca msze ślubne lub msze zarezerwowane przez wiernych. Należy także pamiętać o koncertach, które organizuje zespół. Ostatni koncert był dla Dawida, dochód z niego został przeznaczony na leczenie chłopca.

Zespół cały czas przyjmuje do swojego grona nowych uczestników.

W Wielką Sobotę ekumeniczne święcenie pokarmów | dzieje.pl - Historia Polski

W sobotę święcenie pokarmów na stół

wielkanocny. W kościele w godz. od 7.30 do

10.00, od 11.00 do 13.00 i od 15.30 do16.00.
kaplicy w Czachówku o godz. 9.40. W Obrębie

o godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie punktów

święcenia pokarmów na wsiach. Pojedziemy na

nie od godz. 9.00.