Znalezione obrazy dla zapytania rocznica i komunii świętej

W niedzielę 17.01.2021 r.o godz. 13:15 spotkanie dla dzieci klas IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Św.

MEDJUGORIE - Adoracja - UZDRAWIAJ MNIE, O MÓJ JEZU - Guariscimi o mio  Signor - Iscijeli me o Isuse - YouTube

W dobie pandemii i rozchwiania emocjonalnego w

naszym kraju zachęcamy do Adoracji Najświętszego

Sakramentu 13-go każdego miesiąca w godz. 15:00 do

17:30 w Sobikowie. Oprócz Koronki do Bożego

Miłosierdzia, chwila ciszy na rozmowę z Panem Jezusem.

Proszę wpisywać się na listę z podaniem godzin adoracji

u Pana Ryszarda, kościelnego w Sobikowie, u Pana

Artura kościelnego w Czachówku lub telefonicznie u Pani

Bogumiły Dusza (tel. 664 743 764).

poniedziałek,
18 stycznia 2021

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA JEST:

Poniedziałek - środy: godz. 17:00 - 19:00

We Wtorki i Czwartki: Kancelaria nieczynna

Piątek: 17:00 - 19:00

Sobota: 14:00 - 16:00

Niedziela: Kancelaria nieczynna

W kancelarii parafialnej załatwiamy formalności związane z przyjęciem poszczególnych sakramentów: Chrztu świętego, Małżeństwa czy Sakramentu Chorych. Sprawy związane z pogrzebem można załatwić każdego dnia.

+ SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

1.  Rodzice zgłaszają dziecko do Chrztu św. 2. tygodnie przed planowanym chrztem (nie przyjmujemy zgłoszeń od innych osób nie będących prawnymi opiekunami dziecka)

2. Przy zapisie  dziecka w Księdze Chrztu św. wymagane są następujące dane:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • dane rodziców: imię i nazwisko, nazwisko panieńskie matki, wyznanie, aktualny adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, miejsce i data ślubu kościelnego
  • dane rodziców chrzestnych - imię i nazwisko, data urodzenia i dokładny adres (rodzice chrzestni z poza parafii dostarczają zaświadczenie wystawione przez swojego proboszcza, że mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych)

3. Wymagania dotyczące rodziców chrzestnych:       Chrzestnym może być osoba, która:       •   ukończyła 16 rok życia       •   przyjęła sakrament bierzmowania       •   jest wierzącym i praktykującym katolikiem       Chrzestnym nie może być osoba:       •   niewierząca       •   niepraktykująca (nie zachowująca przykazań kościelnych)       •   żyjąca w związku bez ślubu kościelnego       •   mająca złą opinię w parafii   • młodzież nie uczestnicząca w katechizacji (w wątpliwych sytuacjach, młodzież przedstawia zaświadczenie od katechety)

4. Chrzty w każdą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00

+ SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Przygotowanie  narzeczonych do ślubu katolickiego: Narzeczeni powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej w nieprzekraczalnym terminie 3 miesiące przed planowanym ślubem przynosząc ze sobą:

1. Aktualne świadectwo chrztu św. (ważność 3 miesiące z tolerancją do 6 miesięcy), na którym powinna być adnotacja o Sakramencie Bierzmowania (lub oddzielny dokument potwierdzający przyjęcie Sakramentu Bierzmowania)

2. Zaświadczenie ukończenia Kursu Przedmałżeńskiego

3. Wdowiec lub wdowa: kościelny (nie cywilny!) dokument śmierci współmałżonka

4. Narzeczeni przedstawiają także:

• zaświadczenie z USC o stanie wolnym (3 egz.) (w przypadku ślubu konkordatowego)
  • zaświadczenie z USC o zawarciu związku cywilnego (w przypadku ślubu wyłącznie kościelnego
  • Dowód osobisty

5. Niepełnoletni – pozwolenie Sądu dla nieletnich, Rodziców i Księdza Biskupa

+ SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Ten sakrament nie jest ostatnim namaszczeniem jak niektórzy sądzą. Jest to sakrament umocnienia w chorobie.

Jeśli ktoś choruje można do niego zaprosic kapłana, aby go namaścił świetym olejem, wyspowiadał go i udzielił mu Komuni Świętej.

Zasadniczo w pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych, można wówczas zgłosić chorego, a już na pewno przed świetami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Na bliskich osoby chorej - wierzącej - spoczywa obowiazek przygotowania chorego do tego sakramentu i poproszenie kapłana.

W nagłych wypadkach, kapłan przychodzi na każde wezwanie chorego.

+ POGRZEB KATOLICKI

Do pogrzebu kościelnego należy przedstawić: •   Urzędowy akt zgonu z właściwego USC •   Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych Jeżeli zmarły(a) mieszkał(a) poza naszą parafią, należy przedstawić zgodę na pogrzeb proboszcza ostatniego miejsca zamieszkania zmarłej(go) z adnotacją o życiu religijnym zmarłego(ej).

+ INTENCJE MSZALNE

Mszę Świętą można zamówić nie tylko w kancelarii parafialnej, a także po Mszach Świętych w Kościele -w zakrystii- zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

Wizyta Duszpasterska

Trwa kolęda. Ze względu na ograniczenia

pandemiczne składamy wizytę duszpasterską

rodzinom, które wyraźnie zadeklarują chęć

przyjęcia księdza i wspólnej modlitwy w domu

(tel. 884 062 057). Prosimy sołtysów lub inne

osoby tradycyjnie zajmujące się organizacją

kolędy o pomoc w jej przeprowadzeniu. Ponadto

odprawiamy w kościele Msze św. w intencji

rodzin zamieszkujących konkretne wioski i ulice,

których, z różnych powodów nie odwiedziliśmy.

W tym tygodniu od godz. 9.00 (prosimy

przyjechać po księdza na plebanię) możemy

odwiedzić mieszkańców:

18.01. Gabryelin, Ławki,

Ludwików, Lininek, 19.01. Helenów, Krępa,

20.01. Kozłów, Grabina, Staniszewice, 21.01.

Parcela Sobikowska, Sobików 22.01. Dobiesz, ul.

Wolska i Szkolna, Sierzchów, ul. Ogrodowa od nru 63, ul. Brzozowa i Mazowiecka od n-ru 1 do

Ogrodowej 23.01. Sierzchów, Ługówka.

Msze św. kolędowe odprawiamy we środę 13.01.

o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Gabryelina,

Ławek, Ludwikowa, Lininka, Kozłowa, Grabiny,

Staniszewic, Helenowa i Krępy a w sobotę 23.01.

o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Sobikowa,

Dobiesza, Ługówki i Sierzchowa.Ofiary składane po

kolędzie przeznaczone są na dokończenie spłaty

kosztów malowania kościoła i instalacji

podziemnego zbiornika na gaz do ogrzewania

kościoła. Można je składać bezpośrednio do

kolędującego księdza albo na tacę podczas Mszy

św. kolędowych. Koperty można opisać.

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok B, I