• ółążść‡

  Ogłoszenia | parafia-moszczanica

  

22  sierpnia 2021 r. XXI Niedziela Zwykła 

 

XIX Niedziela Zwykła 2012 / rok B by Dominikanie Służew

1. Dziś, w czwartą niedzielę miesiąca odbędzie się comiesięczna zbiórka ofiar do

puszek na rzecz podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas, w tym dla 1 rodziny

syryjskiej w ramach programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska.

2. Dziękujemy nowożeńcom Arturowi i Katarzynie za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

3. Po rocznej renowacji powrócił do kościoła obraz św. Józefa. Renowację przeprowadziła firma Kannenberg Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki s.c. z Torunia. Dziękujemy konserwatorom za ich wysiłek. Ostatecznie koszt renowacji wyniósł 16 200,- zł.

4. W czwartek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. odprawiane o godz. 10.00 i 18.00.

5. Kończą się wakacje. Już za tydzień wracamy do Mszy św. o godz. 13.15 dla dzieci.                     
6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi po zgłoszeniu w zakrystii.                                                          7. Trwa miesiąc sierpień, tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu.

8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:  – Bartłomiej Chudzik, kawaler z Góry Kalwarii i Kinga Marta Urbanowicz, panna z Cendrowic w par. tutejszej – zapowiedź druga.      Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.                                                                                   
9. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Rozpoczęły je 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Rekolekcje zainaugurował Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz 6 sierpnia br. w kościele pw. Świętego Ducha. Wszystkie informacje o rekolekcjach znajdują się na stronie: beatyfikacja33.pl.                                                                              10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 8,50 zł. W okresie wakacyjnym nie wydajemy naszego tygodnika parafialnego. Kolejny numer ukaże się 5 września. 

  Ogłoszenia | parafia-moszczanica

  

29  sierpnia 2021 r. XXII Niedziela Zwykła 

 

XXII niedziela zwykła - Homilie Rok B 2017/18 - www.slowo.redemptor.pl

1. Po rocznej renowacji powrócił do kościoła obraz św. Józefa. Renowację przeprowadziła firma Kannenberg Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki s.c. z Torunia. Dziękujemy konserwatorom za ich wysiłek. Ostatecznie koszt renowacji wyniósł 16 200,- zł.

2.Na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Aleksandrowa i Buczynowa o posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami.

3. W środę 1 września, z okazji 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. polową odprawianą w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. oraz o pokój w Polsce i na świecie. Msza św. zostanie odprawiona przy kaplicy i Grobie Nieznanego Żołnierza w Czaplinie. Szczegóły podane są na plakacie.4. środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Jak zwykle zapraszamy na Mszę św. inaugurującą:  - w Sobikowie 3 września, spowiedź od godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00.  - w Czachówku w kaplicy 3 września, spowiedź i Msza św. o godz. 19.00

5. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W kościele w Sobikowie Msza św. godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. W Czachówku spowiedź od godz. 19.00 i Msza św. w intencji mieszkańców Czachówka i Kiełbaski wywiezionych i zamordowanych w Treblince w 1943 r. Od godz. 9.30 pójdziemy z Komunią św. do chorych. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.10 zapraszamy na Godzinki a o 7.30 na Mszę św. o Niep. Sercu Maryi. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

6.   W piątek 3 września obchodzić będziemy 71 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Już dziś zapraszamy tego dnia o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną, w której wspomnimy parafian zaangażowanych w jego budowę.7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa: O potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na pokrycie kosztów renowacji obrazu św. Józefa. Po przerwie wakacyjnej powracamy do Mszy św. o godz. 13.15. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy uczniów klas zerowych i pierwszych, którzy w środę 1 września rozpoczną rok szkolny. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone ich książki i przybory szkolne. 8. Proboszcz parafii w Rososzy zaprasza w przyszłą niedzielę 5 września na Odpust Parafialny. Główną Msza św. będzie odprawiona o godz. 12.00. Po niej festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci. Szczegóły podane są na plakacie wywieszonym przed kościołem. 9. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dlatego w niedzielę, 5 września 2021 r. prosimy o dołączenie wezwania w intencji uchodźców w modlitwie wiernych oraz zorganizowanie zbiórki funduszy do puszek po Mszach świętych.10. We wtorek 14 września obchodzić będziemy odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. odprawimy o godz. 10.00 i 18.00. Po głównej Mszy św. o godz. 18.00 procesja odpustowa. Serdecznie prosimy strażaków, ministrantów, bielanki i wszystkie grupy parafialne o włączenie się w tę liturgię. Odpust poprzedzi Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Początek we sobotę 11 września Mszą św. o godz. 10.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 12.00 i od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W poniedziałek 13 września taki sam porządek nabożeństw.                                                    

11. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi po zgłoszeniu w zakrystii.12. Trwa miesiąc sierpień, tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu.13.W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Rozpoczęły je 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Rekolekcje zainaugurował Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz 6 sierpnia br. w kościele pw. Świętego Ducha. Wszystkie informacje o rekolekcjach znajdują się na stronie: beatyfikacja33.pl.14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 8,50 zł. W okresie wakacyjnym nie wydajemy naszego tygodnika parafialnego. Kolejny numer ukaże się 5 września.

 

 

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Sonda

Czego szukasz na naszym serwisie?

Ogłoszeń parafialnych

Intencji mszalnych

Godzin nabożeństw

Danych teleadresowych

Godzin pracy Biura Parafialnego

Aktualności

Zdjęć z wydarzeń parafialnych