• ółążść‡

  Ogłoszenia | parafia-moszczanica

  

11  lipca 2021 r. XV Niedziela Zwykła 

Stream Ewangelia - XV Niedziela Zwykła (rok B) by Dominikanie Służew |  Listen online for free on SoundCloud

 

1. Dziękujemy nowożeńcom Szymonowi i Barbarze za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to również nowożeńców.

2.  5 lipca b.r.  ks. Kard. Kazimierz Nycz przesłał do parafii list w sprawie szczepień przeciw COWID – 19. Można z nim zapoznać się na stronach internetowych Archidiecezji Warszawskiej. Jest on również wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

3. Trwają wakacje. Młodzieży i dzieciom życzymy aby były one dla nich czasem radosnego odpoczynku ale też i poznawania śladów Boga zapisanych w świecie stworzonym.  W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy św. o godz. 13.15 dla dzieci. Wznowimy je po wakacjach.                                                                                                                   

4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi po zgłoszeniu w zakrystii.                                                                                  

5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gawęda, kawaler z Czaplinka w par. tutejszej i Monika Grądzka, panna z par. św. Józefa w Legionowie – zapowiedź druga. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.                      6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 8,50 zł. W okresie wakacyjnym nie wydajemy naszego tygodnika parafialnego. Kolejny numer ukaże się 5 września.

  Ogłoszenia | parafia-moszczanica

  

18  lipca 2021 r. XVI Niedziela Zwykła 

XVI niedziela zwykła - Homilie Rok B 2017/18 - www.slowo.redemptor.pl

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom Robertowi i Małgorzacie oraz Łukaszowi i Monice za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to również nowożeńców.

2. 5 lipca b.r. ks. Kard. Kazimierz Nycz przesłał do parafii list w sprawie szczepień przeciw COWID – 19. Można z nim zapoznać się na stronach internetowych Archidiecezji Warszawskiej. Jest on również wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

3. Trwają wakacje.Młodzieży i dzieciom życzymy aby były one dla nich czasem radosnego odpoczynku ale też i poznawania śladów Boga zapisanych w świecie stworzonym. W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy św. o godz. 13.15 dla dzieci. Wznowimy je po wakacjach.

4W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi po zgłoszeniu w zakrystii.

5W niedzielę 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji tradycyjnie po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą jak zwykle na rzecz Fundacji „MIVA” na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 8,50 zł. W okresie wakacyjnym nie wydajemy naszego tygodnika parafialnego. Kolejny numer ukaże się 5 września.

  Ogłoszenia | parafia-moszczanica

  

25  lipca 2021 r. XVII Niedziela Zwykła 

 

Stream Ewangelia - XVII Niedziela Zwykła (rok B) by Dominikanie Służew |  Listen online for free on SoundCloud

1. Dziś obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji tradycyjnie po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą jak zwykle na rzecz Fundacji „MIVA” na zakup środków transportu dla misjonarzy. To czwarta niedziela miesiąca. Jaka zwykle odbędzie się comiesięczna zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas, w tym dla 1 rodziny syryjskiej w ramach programu Rodzina Rodzinie Caritas Polska.    

2. Dziękujemy nowożeńcom Konradowi i Katarzynie za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to również nowożeńców.

3. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Eucharystyczne a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na pokrycie kosztów prac renowacyjnych XVII - wiecznego obrazu św. Józefa.  Powróci on do kościoła ok. 10 sierpnia.                                                                                                                                                 

4.  Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska, włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W naszej parafii zbiórkę funduszy do puszek na pomoc powodzianom przeprowadzimy w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Apel Przewodniczącego KEP ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.                                                                              5. Trwają wakacje. Młodzieży i dzieciom życzymy aby były one dla nich czasem radosnego odpoczynku ale też i poznawania śladów Boga zapisanych w świecie stworzonym.  W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy św. o godz. 13.15 dla dzieci. Wznowimy je po wakacjach.                                                                                                                   

6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi po zgłoszeniu w zakrystii.                                                                                                                                                                            7 . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 8,50 zł. W okresie wakacyjnym nie wydajemy naszego tygodnika parafialnego. Kolejny numer ukaże się 5 września. 

 

Święta

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

Sonda

Czego szukasz na naszym serwisie?

Ogłoszeń parafialnych

Intencji mszalnych

Godzin nabożeństw

Danych teleadresowych

Godzin pracy Biura Parafialnego

Aktualności

Zdjęć z wydarzeń parafialnych