• ółążść‡

Zaproszenie

 Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

Parafialny Zespół Caritas wspólnie
z Kołem Przyjaciół Radia Maryja
organizuje 17 grudnia o godz. 15.00
Wigilię dla Samotnych.
Zapisy na wigilie
w zakrystii lub kancelarii.   

Opłatek

Podobny obraz

Nasz organista p. Tomasz rozpoczął roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie p. Tomasza. W naszej parafii opłatki roznosi tylko on. Przestrzegamy przed oszustami.

Dekoracje Ślubne

Tak, aby każdy ślub był inny, wyjątkowy…

Specjalizujemy się w kompleksowej oprawie artystyczno – florystycznej
na ceremonie ślubne i przyjęcia weselne.
Realizujemy zamówienia od wiązanki ślubnej po dekoracje całego przyjęcia.
Szczegóły omawiamy na spotkaniach w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.
Stawiamy na ciekawą, niebanalną formę samych aranżacji oraz na świeżość użytych przez nas kwiatów i materiałów.
Dodatkowo wypożyczamy ozdobne naczynia, stojaki, świeczniki, materiały i pokrowce,
tak aby całość uroczystości utrzymana była w jednolitym stylu i odzwierciedlała Twój charakter

Więcej informacji w kancelarii parafialnej

Dzisiaj jest

wtorek,
12 grudnia 2017

(346. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
822457

Wyszukiwanie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2017 r.

 XXV Niedziela Zwykła

 

1. Dziś podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do jak najliczniejszego udziału w ich odnowieniu. Dziś o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia Komunii Św. Rocznicowej dla dzieci klas IV. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.  O godz. 15.00 w Kozłowie zostanie odprawiona Msza św. polowa z poświęceniem nowego Krzyża przydrożnego. Okolicznych mieszkańców zapraszamy na tę uroczystość. Dziś czwarta niedziela miesiąca. Jak zwykle Parafialny Zespół Caritas zebrana ofiary do puszek. W tym miesiącu są one  przeznaczy na remont łazienki tj. dostosowanie jej do potrzeb niepełnosprawnego Mariusza poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym. Cała kwota zebrana do puszek w tym dniu przeznaczona zostanie na w/w cel. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność i wsparcie.  Przewidziana na dziś ogólnodiecezjana zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej w pożarze zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzona będzie 15 października.

2. Dziękujemy mieszkańcom Julianowa za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. W sobotę 30 września o godz. 18.00 odbędzie się w Sali parafialnej (wyjątkowo, przeniesione z I soboty miesiąca) pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z grupy II p . Marii Fiejki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. W październiku zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa różańcowe odprawiane w Sobikowie codziennie o godz. 17.30 a w Czachówku o godz. 19.00. Tam w środę poprzedzone będzie one Mszą św. Jak poprzednio prosimy dzieci i młodzież o kartki z nazwiskami tych, które chciałyby w kolejnych dniach gościć na całą dobę figurkę Matki Bożej w swoim domu.

5. Również w przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10. 00 Nabożeństwo Różańcowe z adoracją Najśw. Sakramentu a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona jest ponownie na pokrycie kosztów remontu dachu w kaplicy w Czachówku. Po jego rozpoczęciu okazało się, że należy wymienić cały dach z elementami więźby dachowej. Koszty wzrosły więc ponad dwukrotnie.

6. Ks. Michał zaprasza w sobotę 21 października młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik. Koszt 60,- zł.  Zapisy u ks. Michała i w zakrystii.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Dariusz Orynek, kawaler z Czachówka w par. tutejszej i Anna Lewandowska, panna z parafii w Ciechanowie. Zapowiedź pierwsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        8. W ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Joanneum w Warszawie na Bielanach, trwa rekrutacja na:

• magisterskie studia katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – niestacjonarne

• magisterskie studia katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – e-learningowe

• podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym (Nowość)

• podyplomowe studia etyki dla nauczycieli.

Ponadto trwają zapisy na Studium Animacji Małżeńskiej (roczny dla par małżeńskich) oraz Studium Małżeństwa i Rodziny (dwuletni dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo). Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie PWTW tel. 22 869 98 90 oraz na stronie internetowej: www.pwtw.pl.                                                                                                                                                                                                                                                                                              9. W dniu 14 września po mszy św. w Czachówku odbyła się coroczna uroczystość ku czci wywiezionych i zmarłych w Treblince. Więcej informacji w następnym numerze „Wieści Parafialnych“.                                                               10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Dziś w „Niedzieli” polecamy „ Niezbędnik Emeryta”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik „Wieści Parafialne”    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2017 r.

 XXIV Niedziela Zwykła

 

1.Dziś o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia I Komunii Św. dla dzieci klas III. Podczas Mszy Św. dzieci otrzymają karty zgłoszenia. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.              2. Dziękujemy nowożeńcom Mateuszowi i Monice za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców Julianowa.

3. Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Polecamy ich w modlitwie opiece  św. Stanisława.

4. Dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości odpustu parafialnego Podwyższenia Krzyża św. Przewodniczył im ks. dr Piotr Odziemczyk, wicekanclerz KMW. Szczególnie dziękujemy: Beacie Kaliba za obcinanie krzewów, p. Kościelny, p. Stanisławowi Gnatowskiemu za przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni, p. Organiście oraz Ministrantom, Bielankom, strażakom OSP w Cendrowicach, Kandydatom do Bierzmowania, p. Katechetkom, osobom czytającym czytania, modlitwę wiernych. Dziękujemy p. Marii Sobolewskiej za podarowane owoce na dar ołtarza dla przewodniczącego liturgii. Po uroczystości odpustowej przed plebanią został poświęcony odnowiony Krzyż z roku 1917, przeniesiony z Kozłowa. Po Mszach św. można go obejrzeć. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę 24 września podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do jak najliczniejszego udziału w ich odnowieniu.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci klas IV. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.                                                           7. W niedzielę 24 września o godz. 15.00 w Kozłowie zostanie odprawiona Msza św. polowa z poświęceniem nowego Krzyża przydrożnego. Okolicznych mieszkańców zapraszamy na tę uroczystość.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8. ks. Michał zaprasza w sobotę 21 października młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik. Koszt 60,- zł. Zapisy u ks. Michała i w zakrystii                                                                            .                                                                                                                                                                                                                                                                                                          9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik „Wieści Parafialne”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2017 r.

 XXIII Niedziela Zwykła

 

1.Dziś o godz.18:00 rozpoczniemy przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przygotowanie trwa dwa lata i rozpoczyna się w klasie III Gimnazjum. Osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu zapraszamy również do nadrobienia zaległości. Wszelkie informacje dla młodzieży bierzmowanej będą również zamieszczane na naszej stronie parafialnej.Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania stojący pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń“.

2. Dziękujemy mieszkańcom Karoliny i Krzymowa za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. W czwartek 14 września obchodzić będziemy odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego, to pierwsze wezwanie naszej parafii. W tym roku obchodzimy 580 rocznicę pierwszego pisanego świadectwa o parafii. W 1437 r.  parafia Sobików należała do archidiakonatu czerskiego, pod koniec jego istnienia zwanego archidiakonatem czersko – warszawskim w biskupstwie poznańskim. O parafii w Sobikowie wspomina się w dokumentach zachowanych w archiwum biskupim w Poznaniu. Z nich dowiadujemy się, że „był tu kościół drewniany i mocno zniszczony, 17 gospodarstw, folwark i drogi piaszczyste wysadzane drzewami”. Msze św. odpustowe odprawimy o godz. 10.00 i 18.00. Po głównej Mszy św. o godz. 18.00 procesja odpustowa. Przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Odziemczyk, wicekanclerz KMW. Serdecznie prosimy strażaków, ministrantów, bielanki i wszystkie grupy parafialne o włączenie się w tę liturgię. Odpust poprzedzi Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Początek we wtorek 12 września Mszą św. o godz. 10.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 12.00 i od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W środę 13 września taki sam porządek nabożeństw.

4. Po uroczystości odpustowej przed plebanią nastąpi poświęcenie odnowionego Krzyża z roku 1917, przeniesionego z Kozłowa. Dziękuję mieszkańcom Kozłowa za jego demontaż i ofiarowanie go do parafii. Serdecznie dziękuję p. Janowi Dobeckiemu za jego renowację, p. Ignacemu Krawczykowi, Ryszardowi Rosłonowi i  Stanisławowi Gnatowskiemu za wykonanie postumentu i uchwytów.                                                                                                                                         5.W przyszłą niedzielę o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia I Komunii Św. dla dzieci klas III. Podczas Mszy Św. dzieci otrzymają indeksy. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.                            6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę w dniach 07-08. października (pielgrzymka 2-dniowa; sobota - niedziela) do Św. Lipki, bazyliki mniejszej w Stoczku Klasztornym w 60 – lecie posługi Księży Marianów i do sanktuarium w Gietrzwałdzie z racji 140. rocznicę objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.  Nocleg przewidujemy u Księży Marianów w klasztorze w Stoczku Warmińskim w miejscu internowania kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 150,- zł.                                                                                                                                                                                                                                                                               7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik „Wieści Parafialne”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.09.2017 r.

 XXII Niedziela Zwykła

(Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego)

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa: O potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu dachu nad zakrystią w kaplicy w Czachówku. Po przerwie wakacyjnej powracamy do Mszy św. o godz. 13.15. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy uczniów klas zerowych i pierwszych, którzy w poniedziałek 4 września rozpoczną rok szkolny. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone ich książki i przybory szkolne. Tego dnia obchodzić będziemy 67 rocznicę konsekracji naszego kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.

2. Dziękujemy mieszkańcom Grobic Nowych i Zalesia za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców Karoliny i Krzymowa. Dziękuję druhom OSP w Cendrowicach oraz p. Marianowi Molakowi i Marianowi Krawczykowi za ponowne ustawienie krzyża misyjnego przed kościołem. Szczególnie dziękuję p. Janowi Dobeckiemu z Buczynowa za przeprowadzenie jego renowacji .

3. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Jak zwykle zapraszamy na Msze św. inaugurujące:

- w Sobikowie 4 września (dla szkół w Czaplinku i Cendrowicach), spowiedź od godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00.

- w szkole w Dobieszu w czwartek 7 września, spowiedź od godz. 8.30, Msza św. o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

- w środę 6 września o godz. 19.00 Animatorzy Kandydatów do Bierzmowania,

- w piątek 8 września o godz. 19.00 Katecheci

- w sobotę 9 września o 10:00 w kościele zbiórka wszystkich ministrantów w związku z nowym rokiem duszpasterskim i odpustem parafialnym.

5. W piątek 8 września święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     6. W przyszła niedzielę 10 września o godz.18:00 rozpoczniemy przygotowanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przygotowanie trwa dwa lata i rozpoczyna się w klasie III Gimnazjum. Osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu zapraszamy również do nadrobienia zaległości. Wszelkie informacje dla młodzieży bierzmowanej będą również zamieszczane na naszej stronie parafialnej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 7. W czwartek 14 września obchodzić będziemy odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. odprawimy o godz. 10.00 i 18.00. Po głównej Mszy św. o godz. 18.00 procesja odpustowa. Przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Odziemczyk, vicekanclerz KMW. Serdecznie prosimy strażaków, ministrantów, bielanki i wszystkie grupy parafialne o włączenie się w tę liturgię. Odpust poprzedzi Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Początek we wtorek 12 września Mszą św. o godz. 10.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 12.00 i od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W środę 13 września taki sam porządek nabożeństw.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę w dniach 07-08. października (pielgrzymka 2-dniowa; sobota - niedziela) do Św. Lipki, bazyliki mniejszej w Stoczku Klasztornym w 60 – lecie posługi Księży Marianów i do sanktuarium w Gietrzwałdzie z racji 140. rocznicę objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.  Nocleg przewidujemy u Księży Marianów w klasztorze w Stoczku Warmińskim w miejscu internowania kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 150 zł do Gietrzwałdu.                                                                                                                                                                      9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”. Dziś do „Niedzieli” dołączony jest Obraz Koronacyjny Matki Bożej Częstochowskiej. W zakrystii do odbioru jest miesięcznik „Różaniec”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik „Wieści Parafialne”

 

Obóz zimowy

 Murzasichle 2018

Znalezione obrazy dla zapytania obóz zimowy

Ksiądz Mariusz zaprasza dzieci i młodzież

na wyjazd zimowy do Murzasichla

w dniach 13.01. - 20.01. 2018 r.

Koszt obozu wynosi 1100 zł.

W cenę obozu wliczony jest:

instruktor jazdy na nartach,

transport autokarem, posiłki:

śniadania i obiadokolacje,

ubezpieczenie, kulig, ognisko,

wyjazd na baseny termalne,

wypożyczenie sprzętu narciarskiego,

karnety zjazdowe na stoku.

Przy zapisach wpłacamy zaliczkę

w kwocie 300 zł. Spotkanie organizacyjne

dla rodziców odbędzie się 21 grudnia o 19.00.

Na spotkaniu wpłacamy pozostałą kwotę.

Osoby zainteresowane prosimy

o zgłoszenia w zakrystii.

UWAGA!!!

Podobny obraz

W tym tygodniu odbędzie się spotkanie formacyjne w grupach dla kandydatów do bierzmowania, Grupa formacyjna III 15 grudnia w Czachówku spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania z gr. p. Anny Bulder i p. Jana Hulanickiego. O godz. 18:00 rok I i rok II 

RORATY 2017

 

Serdecznie zapraszamy w Adwencie na

Roraty. W naszej parafii Msza Św. Roratnia

sprawowana będzie w: poniedziałki, wtorki,

czwartki i soboty o godz. 7:00, w środy i

piątki o 18:00. W Czachówku w piątki o

godz. 19:00.

Duszpasterze

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Harcerze

 

www.6mdh.zhr.pl

Kanał internetowy

Znalezione obrazy dla zapytania youtube

Parafia Św. Stanisława na Yotube

Aby wejść na kanał kliknij poniżej:

Zegar

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych Roratach?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem