• ółążść‡

Opłatek

Podobny obraz

Nasz organista p. Tomasz rozpoczął roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie p. Tomasza. W naszej parafii opłatki roznosi tylko on. Przestrzegamy przed oszustami.

Dekoracje Ślubne

Tak, aby każdy ślub był inny, wyjątkowy…

Specjalizujemy się w kompleksowej oprawie artystyczno – florystycznej
na ceremonie ślubne i przyjęcia weselne.
Realizujemy zamówienia od wiązanki ślubnej po dekoracje całego przyjęcia.
Szczegóły omawiamy na spotkaniach w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.
Stawiamy na ciekawą, niebanalną formę samych aranżacji oraz na świeżość użytych przez nas kwiatów i materiałów.
Dodatkowo wypożyczamy ozdobne naczynia, stojaki, świeczniki, materiały i pokrowce,
tak aby całość uroczystości utrzymana była w jednolitym stylu i odzwierciedlała Twój charakter

Więcej informacji w kancelarii parafialnej

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 listopada 2017

(324. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
793675

Wyszukiwanie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.07.2017 r.

 XIII Niedziela Zwykła

 

1. Dziś niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie ponownie na pokrycie kosztów remontu dachu nad zakrystią w kaplicy w Czachówku, który planujemy rozpocząć w sierpniu br.                                                                                                  

2. Dziękujemy mieszkańcom Czaplina za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. Rozpoczęły się gorące dni. Prosimy o zadbanie o właściwy strój do kościoła bez odkrytych ramion, szortów i krótkich spodenek. Właściwy strój to wyraz szacunku dla miejsca i osób uczestniczących w nabożeństwach.

4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. W Sobikowie spowiedź od godz. 17.30 a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W Czachówku spowiedź od godz. 19.00 i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.30 pójdziemy z Komunią św. do chorych.

5.  W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 13.15 dla dzieci. Młodzieży i dzieciom życzymy aby wakacje były dla nich czasem radosnego odpoczynku ale też i poznawania śladów Boga zapisanych w świecie stworzonym.                                                                                                                   6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi w piątki od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej oraz po zgłoszeniu.                                                                                   7. W niedzielę 9 lipca wyjazd na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy z parkingu przed kościołem o godz. 5.30.

8. W dniach 28 września – 02 października 2017 planujemy 5 – dniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 - lecia Objawień. Koszt pielgrzymki 2595,- zł/os. + 60 Euro. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.                                                                                                                                                                                                                                                                      

9.  Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Pieczysk, która odbędzie się 15 sierpnia. Zapisy wraz z wpisowym 10 zł przyjmuje ks. Mariusz.      

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Radosław Kabulski, kawaler z Czaplinka w par. tutejszej i Michalina Bielenda panna z par. w Wrześnicy. Zapowiedź pierwsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Do odbioru jest również podwójny, wakacyjny numer miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 7.50 zł. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny, ostatni numer przed przerwą wakacyjną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.07.2017 r.

 XIV Niedziela Zwykła

 

1. W dniu dzisiejszym grupa 50 osób wyjechała na Jasną Górę na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja.                                                                                                 

2. Dziękujemy nowożeńcom Agnieszce i Tomaszowi za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. Rozpoczęły się gorące dni. Prosimy o zadbanie o właściwy strój do kościoła bez odkrytych ramion, szortów i krótkich spodenek. Właściwy strój to wyraz szacunku dla miejsca i osób uczestniczących w nabożeństwach.

4. Dziękujemy p. Annie Zielińskiej, p. Ryszardowi Świerczowi oraz p. Zdzisławowi Tywonkowi za ozdobienie kwiatami skwerku przed kancelarią parafialną.

5.  Zebranie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdzających na kolonie odbędzie się 15 lipca o godz. 19.00. Na spotkaniu oddajemy karty kolonijne i wpłacamy pozostałą kwotę. 6.W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 13.15 dla dzieci. Natomiast  kancelaria parafialna  w okresie wakacyjnym, czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi w piątki od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej oraz po zgłoszeniu.                                                                                                                                                                                            7. W związku z odwołaniem Pielgrzymki do Fatimy, parafia nasza otrzymała propozycję aby dołączyć się do jednej z parafii, która organizuje wyjazd do Fatimy. Osoby które się zapisały się i nadal są zainteresowane proszę o przyjście dziś do zakrystii, ponieważ w tym tygodniu musimy dać odpowiedź.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Pieczysk, która odbędzie się 15 sierpnia. Zapisy wraz z wpisowym 10 zł przyjmuje ks. Mariusz.      

9.  Parafialny Zespół Caritas ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Po przez tą akcję włączamy się w pomoc Polskim Misjonarzom. Zużyty sprzęt PZC zbierać będzie przy plebanii  od 24 lipca w godz. 17.00 – 18.00. Istnieje również możliwość odebrania zużytego sprzętu spod wskazanego adresu, osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii. Akcja potrwa do 27 lipca do godz. 16.00.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Radosław Kabulski, kawaler z Czaplinka w par. tutejszej i Michalina Bielenda panna z par. w Wrześnicy. Zapowiedź druga.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką i „Niedziela” a w niej wywiad z proboszczem z Aleppo, skąd w ramach programu Caritas Rodzina Rodzinie, parafia nasza wspiera jedną syryjska rodzinę. Pozostały również 2 egzemplarze wakacyjnego numeru miesięcznika „Różaniec”. Jego cena wynosi 7.50 zł.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2017 r.

 XV Niedziela Zwykła

 

1. Dziś obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest karmelitański szkaplerz. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież św. Jan Paweł II, który już od młodości nosił znak Jej szczególnej opieki.                                                                                                 

2. Dziękujemy nowożeńcom Małgorzacie i Wojciechowi za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. We wtorek 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji tradycyjnie w przyszłą niedzielę 23 lipca po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na rzecz Fundacji „MIVA” na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Wyjazd dzieci i młodzieży na kolonie do Rowów odbędzie się w niedzielę 23 lipca o godz. 6.00. Kolonie potrwają do 2 sierpnia. Każdego dnia będzie można przeczytać relacje z kolonii i obejrzeć zdjęcia. Dziękujemy wszystkim sponsorom a szczególnie Urzędowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria za dofinansowanie kolonii.

5.  Rozpoczęły się gorące dni. Prosimy o zadbanie o właściwy strój do kościoła bez odkrytych ramion, szortów i krótkich spodenek. Właściwy strój to wyraz szacunku dla miejsca i osób uczestniczących w nabożeństwach. 6.W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 13.15 dla dzieci. Natomiast  kancelaria parafialna  w okresie wakacyjnym, czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi w piątki od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej oraz po zgłoszeniu.                                                                                                                                                                                            7. Zachęcamy nowe osoby, aby zapisywały się do Koła Żywego Różańca. W ostatnim czasie zmarło wielu członków i potrzeba nowych, zaproszenie jest skierowane do nas wszystkich.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Pieczysk, która odbędzie się 15 sierpnia. Zapisy wraz z wpisowym 10 zł przyjmuje ks. Mariusz.      

9.  Parafialny Zespół Caritas ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Po przez tą akcję włączamy się w pomoc Polskim Misjonarzom. Zużyty sprzęt PZC zbierać będzie przy plebanii  od 24 lipca w godz. 17.00 – 18.00. Istnieje również możliwość odebrania zużytego sprzętu spod wskazanego adresu, osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii. Akcja potrwa do 27 lipca do godz. 16.00.

10. Po ostatniej Pielgrzymce do Częstochowy w autokarze została kamizelka i torba z rzeczami. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

11. . Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Radosław Wasilewski, kawaler z Dębówki w par. tutejszej i Patrycja Skolimowska panna z Dębówki w par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

 

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim opis najnowszych badań prowadzonych nad Całunem Turyńskim oraz „Niedziela”, a w niej Oficjalny Hymn ŚDM 2019 w Panamie.

 

 

 

 

 

                                                                                                                        

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.07.2017 r.

 XVI Niedziela Zwykła

 

1. We wtorek 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji tradycyjnie dziś po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na rzecz Fundacji „MIVA” na zakup środków transportu dla misjonarzy.                                                                                              

2. Dziś o 6 rano dzieci i młodzieży z naszej parafii wyjechały na kolonie do Rowów. Kolonie potrwają do 2 sierpnia. Każdego dnia będzie można przeczytać relacje z kolonii i obejrzeć zdjęcia. Dziękujemy wszystkim sponsorom a szczególnie Urzędowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria za dofinansowanie kolonii.

3. Dziękujemy nowożeńcom Żanecie i Konradowi za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców Dobiesza i Helenowa.

4. Zachęcamy nowe osoby, aby zapisywały się do Koła Żywego Różańca. W ostatnim czasie zmarło wielu członków i potrzeba nowych, zaproszenie jest skierowane do nas wszystkich.

5.  Rozpoczęły się gorące dni. Prosimy o zadbanie o właściwy strój do kościoła bez odkrytych ramion, szortów i krótkich spodenek. Właściwy strój to wyraz szacunku dla miejsca i osób uczestniczących w nabożeństwach. 6.W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 13.15 dla dzieci. Natomiast  kancelaria parafialna  w okresie wakacyjnym, czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi w piątki od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej oraz po zgłoszeniu.                                                                                                                                                                                            7. Parafialny Zespół Caritas ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Po przez tą akcję włączamy się w pomoc Polskim Misjonarzom. Zużyty sprzęt PZC zbierać będzie przy plebanii  od 24 lipca w godz. 17.00 – 18.00. Istnieje również możliwość odebrania zużytego sprzętu spod wskazanego adresu, osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii. Akcja potrwa do 27 lipca do godz. 16.00.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Pieczysk, która odbędzie się 15 sierpnia. Zapisy wraz z wpisowym 10 zł przyjmuje ks. Mariusz.      

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:- Radosław Wasilewski, kawaler z Dębówki w par. tutejszej i Patrycja Skolimowska panna z Dębówki w par. tutejszej. Zapowiedź druga. – Marcin Goryszewski, kawaler z Julianowa w par. tutejszej i Beata Luty, panna z Julianowa w par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a w niej artykuł o znanym piłkarzu, który został ksiedzem.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.07.2017 r.

 XVII Niedziela Zwykła

 

1. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców zbieraliśmy ofiary do puszek przeznaczone na rzecz Fundacji „MIVA” na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 1050,- zł zaś Parafialny Zespół Caritas prowadził zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Został on przekazany również na pomoc Polskim Misjonarzom. Bóg zapłać.                                                                                             

2. Dziękujemy mieszkańców Dobiesza i Helenowa za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to nowożeńców.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu.

4. We środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.

5. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek w Sobikowie spowiedź od godz. 17.30 a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W Czachówku spowiedź od godz. 19.00 i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.30 pójdziemy z Komunią św. do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii lub kancelarii. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.10 Godzinki i o 7.30 Msza św. o Niep. Sercu Maryi.

6. Za tydzień święto Przemienienia Pańskiego i I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie ponownie na pokrycie kosztów remontu dachu nad zakrystią w kaplicy w Czachówku, który planujemy rozpocząć w sierpniu br.                                                                                                                                                             7. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy i piątki po  Mszach św. wieczornych. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. wieczorną oraz po zgłoszeniu. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 13.15.

8. Tradycyjnie 5 sierpnia (sobota) w Czaplinku zatrzymuje się Piesza Pielgrzymka Warszawska, Grupa żółta i biało-żółta. Dojście ok. godz. 18.00. Wieczorem o 20.00 pogodny wieczór a o 21.00 Apel. Jak zwykle prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów. Można przyłączyć się do pielgrzymki po zgłoszeniu u ks. Przewodnika lub w punkcie zapisów.

9. Zachęcamy nowe osoby, aby zapisywały się do Koła Żywego Różańca. W ostatnim czasie zmarło wielu członków i potrzeba nowych, zaproszenie jest skierowane do nas wszystkich.

10. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Pieczysk, która odbędzie się 15 sierpnia. Zapisy wraz z wpisowym 10 zł przyjmuje ks. Mariusz.      

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 – Marcin Goryszewski, kawaler z Julianowa w par. tutejszej i Beata Luty, panna z Julianowa w par. tutejszej. Zapowiedź druga. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

 

 

 

Uwaga!!!

Podobny obraz

W niedzielę 26 listopada br. o godz. 13:15 Mszy św. i spotkanie dla dzieci Rocznicowych z klas IV i ich rodziców.

Święta

Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Harcerze

 

www.6mdh.zhr.pl

Kanał internetowy

Znalezione obrazy dla zapytania youtube

Parafia Św. Stanisława na Yotube

Aby wejść na kanał kliknij poniżej:

Zegar

Sonda

Czy weźmiesz udział w Nabożeństwach Różańcowych?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem