• ółążść‡

Opłatek

Podobny obraz

Nasz organista p. Tomasz rozpoczął roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie p. Tomasza. W naszej parafii opłatki roznosi tylko on. Przestrzegamy przed oszustami.

Dekoracje Ślubne

Tak, aby każdy ślub był inny, wyjątkowy…

Specjalizujemy się w kompleksowej oprawie artystyczno – florystycznej
na ceremonie ślubne i przyjęcia weselne.
Realizujemy zamówienia od wiązanki ślubnej po dekoracje całego przyjęcia.
Szczegóły omawiamy na spotkaniach w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.
Stawiamy na ciekawą, niebanalną formę samych aranżacji oraz na świeżość użytych przez nas kwiatów i materiałów.
Dodatkowo wypożyczamy ozdobne naczynia, stojaki, świeczniki, materiały i pokrowce,
tak aby całość uroczystości utrzymana była w jednolitym stylu i odzwierciedlała Twój charakter

Więcej informacji w kancelarii parafialnej

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 listopada 2017

(324. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
793690

Wyszukiwanie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.02.2017 r.

VIII Niedziela Zwykła

 

 

1.   Dziś taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne. Jak co miesiąc, w czwartą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz swoich podopiecznych.                                                                                                                                                                          

2. W tym tygodniu w Środę Popielcową, 1 marca rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Te 40 dni przygotowujące nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego niech będą dla nas czasem refleksji na swoim życie i nad stanem wiary.  Zgodnie z tradycją Kościoła podejmujemy w tym okresie różnego rodzaju uczynki pokutne i ascetyczne, w tym abstynencji. W Środę Popielcową Msze św. w Sobikowie o godz. 10.00 i 18.00 a w Czachówku o 19.00. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia popiołu i posypania nim głów. Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. wieczornych. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

3.  We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sobikowie o godz. 17.30, w Czachówku o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nim można raz w tygodniu uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

4. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W Sobikowie spowiedź od godz. 17.30 a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W Czachówku spowiedź od godz. 19.00, Droga Krzyżowa i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.30 pójdziemy z Komunią św. do chorych. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.10 zapraszamy na Godzinki a o 7.30 na Mszę św. o Niep. Sercu Maryi. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. W piątek, 3 marca 2017 roku, przypada 10. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Księdza Kardynała polecamy modlitwie wiernych.

6. W dniach 26 lutego-5 marca br. przeżywać będziemy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.                                                                                         

7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych na plebanii.                                                                                                                                                                                                                                   

8.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się- Łukasz Bronisław Miścicki, kawaler z par. św. Dominika w Warszawie i Paulina Stańczyk, panna z Cendrowic w par. tutejszej. Zapowiedź druga.                                                                          – Kamil Damian Maliszewski, kawaler z Czerska i Renata Woźniak, panna z Obrębu w par. tutejszej. Zapowiedź druga. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych                                                                                                                                       

9. Jak co roku prosimy przedstawicieli wsi o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego.                                                                                                                                             

10. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Aby tego dokonać należy wpisać na stronie 3 PIT 37 pod nr. 131 numer KRS Caritas AW – 0000225750, w nr. 133 PZC Sobików i zakreślić nr 134. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.                                                                             

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że  w  dniach 18-25 czerwca 2017 r.  (Oktawa Bożego Ciała) chce zorganizować wyjazd wypoczynkowy nad morze do Rowów dla seniorów, rodziców z dziećmi oraz osób z umiarkowaną niepełnosprawnością wraz z ich opiekunami. Koszt 860,- zł. Szczegółowy program do pobrania w zakrystii. 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 

1.   Dziś druga niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes. Jest ona Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Również w naszym kościele ofiary zbierane do puszek po Mszach św.  przeznaczone są na pomoc Kościołowi w świecie . O godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Po Mszy Św. z racji trwającego Wielkiego Postu zapraszamy na Adoracje Krzyża.

2. Jutro obchodzimy czwartą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na stolicę Piotrową. Papieża polecamy modlitwie wiernych.

3.   W tym tygodniu odbędzie się spotkanie formacyjne w grupie dla kandydatów do bierzmowania:  w piątek 17.03. 2017 r.  w Czachówku - grupa p. Anny Bulder i p. Jana Hulanickiego - o godz. 18.00 Rok I , o godz. 19.00 Rok II.                                                      4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.15 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie formacyjne dla rodziców. Obecność obowiązkowa. Podczas spotkania dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

5.  We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sobikowie o godz. 17.30, w Czachówku o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nim można raz w tygodniu uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

6. W odpowiedzi na list ks. kard. K. Nycza z ubiegłej niedzieli Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Caritas podjęły decyzję o otoczeniu opieką 1 rodziny syryjskiej w ramach programu Rodzina Rodzinie Caritas Polska. Polega to na comiesięcznym wsparciu konkretnej rodziny w Aleppo kwotą 510,- zł przez okres 6 miesięcy. Ofiary na ten cel zbierane będą w czwartą niedzielę miesiąca w ramach caritasowskiej zbiórki do puszek.

7. W tym miesiącu upływa trzyletnia kadencja Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Prosimy o zgłaszanie do Księdza Proboszcza kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej z sekcją ekonomiczną do 31 marca br.                                               8. Parafia nasza tradycyjnie organizuje w ramach Laboratorium wiary 22 kwietnia wyjazd do Teatru Roma na przedstawienie Teatru A z Gliwic pt. „Apokalipsa”. Bilety są bezpłatne, jedynie pokrywamy koszt przejazdu w kwocie 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy wszystkich, w tym szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tym przedstawieniu.                                                             9. Jak co roku prosimy przedstawicieli wsi o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego.  Poprzez przygotowanie go wspólnymi siłami chcemy wyrazić naszą troskę o piękno świątyni.                                                                                                                                           10.  W tym roku planujemy zorganizowanie dwóch pielgrzymek. Na początku maja szlakiem czterech religii na Podlasie i jesienią do Fatimy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia. Szczegóły podane będą póżniej.                                                                                                                                           11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.03.2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 

1.   Dziś o godz. 13.15 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie formacyjne dla rodziców. Podczas spotkania dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa. Obecność obowiązkowa.

2. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane do puszek po Mszach św.  przeznaczone były na pomoc misjonarzom. Zebraliśmy 875,- zł. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu zostały zainstalowane dwa witraże: przy wejściu do kościoła i na chór. Zostały one wykonane przez p. Andrzeja Skalskiego z Józefowa. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za ich ufundowanie. Bóg zapłać.

4.  We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sobikowie o godz. 17.30, w Czachówku o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nim można raz w tygodniu uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

5. W odpowiedzi na list ks. kard. K. Nycza Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Caritas podjęły decyzję o otoczeniu opieką 1 rodziny syryjskiej w ramach programu Rodzina Rodzinie Caritas Polska. Polega to na comiesięcznym wsparciu konkretnej rodziny w Aleppo kwotą 510,- zł przez okres 6 miesięcy. Ofiary na ten cel zbierane będą w czwartą niedzielę miesiąca w ramach caritasowskiej zbiórki do puszek.

6. W tym miesiącu upływa trzyletnia kadencja Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Prosimy o zgłaszanie do Księdza Proboszcza kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej z sekcją ekonomiczną do 31 marca br.                                               7. Parafia nasza tradycyjnie organizuje w ramach Laboratorium wiary 22 kwietnia wyjazd do Teatru Roma na przedstawienie Teatru A z Gliwic pt. „Apokalipsa”. Bilety są bezpłatne, jedynie pokrywamy koszt przejazdu w kwocie 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Pozostało kilka jeszcze wolnych miejsc. Zapraszamy wszystkich, w tym szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tym przedstawieniu.                                                             8. Jak co roku prosimy przedstawicieli wsi o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy mieszkańcom Nowych Grobic za złożone w tym tygodniu ofiary na ten cel.                                                                                                                              9.  W dniach 28.04.-30.04. zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem 4 religii na Podlasie. Koszt 430,- zł. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Przy zapisach zaliczka w wysokości 160,- zł.                                                                                                              10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przekazywanie trwałych produktów spożywczych do paczek wielkanocnych dla swoich podopiecznych. Dary możemy składać do kosza wystawionego przy bocznym ołtarzu, w kaplicy w Czachówku oraz w sklepach spożywczych w Czachówku i Gabryelinie. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu Caritas i podopiecznych składamy serdeczne Bóg zapłać!                                                                11. Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować 2 kwietnia o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne dla samotnych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u p. Prezes Parafialnego Zespołu Caritas.                                                                                                12.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: - Paweł Łukasz Seremak, kawaler z Czaplinka w par. tutejszej i Paulina Wójcik, panna z Wielgolasu. Zapowiedź pierwsza. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.                                                                   13. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w  XII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 2 kwietnia pod hasłem „Tak dla życia”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone wszystkim indywidualne błogosławieństwo. Następnie uczestnicy marszu zgromadzą się przy Kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża.                                              14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03.2017 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”    

 

1.   Jak co miesiąc, w czwartą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz swoich podopiecznych w tym dla 1 rodziny syryjskiej w ramach programu Rodzina Rodzinie Caritas Polska.                                                                                                                                                                         

2. W tym tygodniu wypada I Sobota miesiąca. O godz. 7.10 zapraszamy na Godzinki a o 7.30 na Mszę św. o Niep. Sercu Maryi. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

3.  W sobotę 1.03.2017 r odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania: w Sobikowie  grupy P. Marii Fiejki i p. Haliny Kępińskiej godz. 17:00 rok I o godz. 18:00 rok II.                                                                                                                                    

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sobikowie o godz. 17.30, w Czachówku o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nim można raz w tygodniu uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

5. W tym miesiącu upływa trzyletnia kadencja Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Prosimy o zgłaszanie do Księdza Proboszcza kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej z sekcją ekonomiczną do 31 marca br.                                               6. Parafia nasza tradycyjnie organizuje w ramach Laboratorium wiary 22 kwietnia wyjazd do Teatru Roma na przedstawienie Teatru A z Gliwic pt. „Apokalipsa”. Bilety są bezpłatne, jedynie pokrywamy koszt przejazdu w kwocie 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy wszystkich, w tym szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tym przedstawieniu.                                                             7. Jak co roku prosimy przedstawicieli wsi o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego.  Dziękujemy mieszkańcom Czaplina, Dębówki, Ludwikowa, Grobic, Aleksandrowa i Buczynowa za ofiary złożone w tym tygodniu na ten cel.                                                        8.  W dniach 1.05.-3.05. (uwaga - zmiana terminu) zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem 4 religii na Podlasie. Koszt 430,- zł. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Przy zapisach zaliczka w wysokości 160,- zł.                                                                                                              9. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przekazywanie trwałych produktów spożywczych do paczek wielkanocnych dla swoich podopiecznych. Dary możemy składać do kosza wystawionego przy bocznym ołtarzu, w kaplicy w Czachówku oraz w sklepach spożywczych w Czachówku i Gabryelinie. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu Caritas i podopiecznych składamy serdeczne Bóg zapłać!                                                                 10. Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować 2 kwietnia o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne dla samotnych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u p. Prezes Parafialnego Zespołu Caritas.                                                                    11. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Ze względu na rekolekcje wielkopostne o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. dla młodzieży bierzmowanej z nauką. Obecność obowiązkowa. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych na plebanii.                                                                                                                                  12.W przyszłą niedzielę 2 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku tradycyjnie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny przy Kościele w Sobikowie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na organizację Dnia Dziecka dla uczniów szkoły.

13. W sobotę 1 kwietnia o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy 5 kwietnia. Poprowadzi je Kanonik Regularny ks. Piotr Walczak z Krakowa. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach św. niedzielnych oraz w dni powszednie ogodz. 10.00 i 18.00 w kościele oraz o godz. 19.30 w Czachówku. We wtorek dzień chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby aby odwiedzić ich z komunią św. do zakrystii lub kancelarii. W środę dzień spowiedzi. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach przed kościołem i umieszczony jest na stronie internetowej. Prosimy o takie zarezerwowanie czasu aby możliwy był  jak najliczniejszy w nich udziału.

14.  Od przyszłej niedzieli Ministranci i Bielanki tradycyjnie rozprowadzać będą palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na dofinansowanie kolonii letnich, na które wyjadą pod koniec lipca. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Ministrantów i Bielanek.

15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Łukasz Seremak, kawaler z Czaplinka w par. tutejszej i Paulina Wójcik, panna z Wielgolasu. Zapowiedź druga.

- Karol Bogucki, kawaler z Grobic w par. tutejszej i Agnieszka Pindor, panna z Drwalewa. Zapowiedź pierwsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych.

16. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia mija 12 rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji Koło Przyjaciół Radia Maryja i Parafialny Zespół Caritas zapraszają na Czuwanie Papieskie, które odbędzie się o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Czuwanie tradycyjnie zakończymy przy pomniku naszego Papieża odśpiewaniem jego ulubionej pieśni „Barka”

17.Dnia 8 kwietnia odbędzie się w ramach 32. ŚDM przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie Diecezjalny Dzień Młodzieży. Z naszej parafii udział w tym wydarzeniu wezmą przede wszystkim Kandydaci do Bierzmowania. Ponieważ w autokarze pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy również młodzież studiującą i pracującą, zapisy w dzisiejsza niedzielę u ks. Mariusza. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do Wolontariuszy Parafialnego Zespołu ŚDM. 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

Uwaga!!!

Podobny obraz

W niedzielę 26 listopada br. o godz. 13:15 Mszy św. i spotkanie dla dzieci Rocznicowych z klas IV i ich rodziców.

Święta

Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Harcerze

 

www.6mdh.zhr.pl

Kanał internetowy

Znalezione obrazy dla zapytania youtube

Parafia Św. Stanisława na Yotube

Aby wejść na kanał kliknij poniżej:

Zegar

Sonda

Czy weźmiesz udział w Nabożeństwach Różańcowych?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem