• ółążść‡

Opłatek

Podobny obraz

Nasz organista p. Tomasz rozpoczął roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie p. Tomasza. W naszej parafii opłatki roznosi tylko on. Przestrzegamy przed oszustami.

Dekoracje Ślubne

Tak, aby każdy ślub był inny, wyjątkowy…

Specjalizujemy się w kompleksowej oprawie artystyczno – florystycznej
na ceremonie ślubne i przyjęcia weselne.
Realizujemy zamówienia od wiązanki ślubnej po dekoracje całego przyjęcia.
Szczegóły omawiamy na spotkaniach w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.
Stawiamy na ciekawą, niebanalną formę samych aranżacji oraz na świeżość użytych przez nas kwiatów i materiałów.
Dodatkowo wypożyczamy ozdobne naczynia, stojaki, świeczniki, materiały i pokrowce,
tak aby całość uroczystości utrzymana była w jednolitym stylu i odzwierciedlała Twój charakter

Więcej informacji w kancelarii parafialnej

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 listopada 2017

(324. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
793706

Wyszukiwanie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.02.2017 r.

V Niedziela Zwykła

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Eucharystyczne a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Ze względu na ferie zimowe spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 lutego. Podczas Mszy św. o godz. 13.15 dzieci otrzymają medaliki. Również tego dnia 0 godz. 18.00  Msza Św. i spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych na plebanii.                                                                                                                                                                                                                                   

2. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie za ofiary złożone do puszki, w sumie zebrano 1810zł. W dzisiejszym numerze „Wieści Parafialnych” znajdziemy rozliczenie naszego Caritasu za rok 2016.                                                                                                                                                           3.  W tym tygodniu odbędzie się spotkanie formacyjne w grupie dla kandydatów do bierzmowania: w piątek 10 lutego  gr. p. Krystyny Borowskiej - o godz. 17.00 Rok I , o godz. 18.00 Rok II. Ze względu na rozpoczynające się ferie zimowe spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z grupy formacyjnej p. Elżbiety Talarek i Bogumiły Dusza w tym miesiącu zostaje odwołane.

4. W sobotę, 11 lutego br. obchodzić będziemy jubileuszowy XXV Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Zadziwienie tym, co czyni Bóg: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny…” (Łk 1, 49). Ponieważ 11 lutego 2017 roku mija 25 lat od pierwszych obchodów Światowego Dnia Chorego, które miały miejsce w Lourdes 11 lutego 1992 roku, z okazji tej wyjątkowej rocznicy Ojciec Święty Franciszek polecił, by tegoroczny XXV Światowy Dzień Chorego był obchodzony w sposób nadzwyczajny. W naszej parafii tego dnia zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza Św. podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych.  Po Mszy Parafialny Zespół Caritas i Koło Przyjaciół Radia Maryja  zapraszają na słodki poczęstunek do sali katechetycznej.                                 5. Wyjazd dzieci i młodzieży do Murzasichla w sobotę 11 lutego o godz. 7.00. Podczas trwania obozu będzie można śledzić fotorelację na naszej stronie internetowej.

6. W piątek 10 lutego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla Animatorów Kandydatów do Bierzmowania.                                                                                                                                                8. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Aby tego dokonać należy wpisać na stronie 3 PIT 37 pod nr. 131 numer KRS Caritas AW – 0000225750, w nr. 133 PZC Sobików i zakreślić nr 134. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.                                                                             9. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że  w  dniach 18 -25 czerwca 2017 r.  (Oktawa Bożego Ciała) chce zorganizować wyjazd wypoczynkowy nad morze do Rowów dla seniorów , rodziców z dziećmi oraz osób z umiarkowaną niepełnosprawnością wraz z ich opiekunami. Koszt 860 zł. Szczegółowy program do pobrania w zakrystii.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.02.2017 r.

VI Niedziela Zwykła

 

 

1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wczoraj dzieci i młodzież z naszej parafii wraz z ks. Mariuszem wyjechały na tygodniowy obóz zimowy do Murzasichla. Codziennie wieczorem na naszych stronach internetowych będzie można obejrzeć zdjęcia z ich tam pobytu. Dziękujemy wszystkim sponsorom a szczególnie Urzędowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria za dofinansowanie tego wyjazdu.                                                                                                                      

2. W sobotę, 11 lutego br. obchodziliśmy jubileuszowy XXV Światowy Dzień Chorego. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Kołu Przyjaciół Radia Maryja  za zorganizowanie tej uroczystości i słodkiego poczęstunku w  sali katechetycznej.                                                                                                                                          

3.  W styczniu otrzymaliśmy z parafii Buelach k. Zurychu 230 krzeseł, które trafiły do kaplicy w Czachówku, do kościoła w Sobikowie i na salę katechetyczną. Serdecznie dziękujemy parafii w Buelach i jej proboszczowi ks. Jarosławowi za ten dar. Koszty transportu krzeseł zostały pokryte z naszych funduszy parafialnych.

4.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:                                                                     - Michał Paweł Królak, kawaler z Sierzchowa w par. tutejszej i Katarzyna Agnieszka Ochal, panna z par. Zesłania Ducha św. w Starej Iwicznej. Zapowiedź pierwsza. Narzeczonych polecamy modlitwie                                                                                                                                                

 5. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Aby tego dokonać należy wpisać na stronie 3 PIT 37 pod nr. 131 numer KRS Caritas AW – 0000225750, w nr. 133 PZC Sobików i zakreślić nr 134. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.                                                                            

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że  w  dniach 18-25 czerwca 2017 r.  (Oktawa Bożego Ciała) chce zorganizować wyjazd wypoczynkowy nad morze do Rowów dla seniorów, rodziców z dziećmi oraz osób z umiarkowaną niepełnosprawnością wraz z ich opiekunami. Koszt 860,- zł. Szczegółowy program do pobrania w zakrystii.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.02.2017 r.

VII Niedziela Zwykła

 

 

1.   W czwartek dzieci i młodzież naszej parafii szczęśliwie powróciły z wyjazdu feryjnego do Murzasichla. Serdecznie dziękujemy ks. Mariuszowi i wychowawcom za profesjonalną opiekę nad całą grupą.

2. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne.                                     .                                                                                                                    

3.  Jak co miesiąc, w czwartą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz swoich podopiecznych.

4.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:- Łukasz Bronisław Miścicki, kawaler z par. św. Dominika w Warszawie i Paulina Stańczyk, panna z Cendrowic w par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.                                                          – Kamil Damian Maliszewski, kawaler z Czerska i Renata Woźniak, panna z Obrębu w par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.  - Michał Paweł Królak, kawaler z Sierzchowa w par. tutejszej i Katarzyna Agnieszka Ochal, panna z par. Zesłania Ducha św. w Starej Iwicznej. Zapowiedź druga. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych                                                                                                                                                

5. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Aby tego dokonać należy wpisać na stronie 3 PIT 37 pod nr. 131 numer KRS Caritas AW – 0000225750, w nr. 133 PZC Sobików i zakreślić nr 134. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.                                                                             

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że  w  dniach 18-25 czerwca 2017 r.  (Oktawa Bożego Ciała) chce zorganizować wyjazd wypoczynkowy nad morze do Rowów dla seniorów, rodziców z dziećmi oraz osób z umiarkowaną niepełnosprawnością wraz z ich opiekunami. Koszt 860,- zł. Szczegółowy program do pobrania w zakrystii. 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny.                

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.02.2017 r.

VIII Niedziela Zwykła

 

 

1.   Dziś taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne. Jak co miesiąc, w czwartą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz swoich podopiecznych.                                                                                                                                                                          

2. W tym tygodniu w Środę Popielcową, 1 marca rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Te 40 dni przygotowujące nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego niech będą dla nas czasem refleksji na swoim życie i nad stanem wiary.  Zgodnie z tradycją Kościoła podejmujemy w tym okresie różnego rodzaju uczynki pokutne i ascetyczne, w tym abstynencji. W Środę Popielcową Msze św. w Sobikowie o godz. 10.00 i 18.00 a w Czachówku o 19.00. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia popiołu i posypania nim głów. Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. wieczornych. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

3.  We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sobikowie o godz. 17.30, w Czachówku o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Za udział w nim można raz w tygodniu uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

4. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W Sobikowie spowiedź od godz. 17.30 a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W Czachówku spowiedź od godz. 19.00, Droga Krzyżowa i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.30 pójdziemy z Komunią św. do chorych. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.10 zapraszamy na Godzinki a o 7.30 na Mszę św. o Niep. Sercu Maryi. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. W piątek, 3 marca 2017 roku, przypada 10. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Księdza Kardynała polecamy modlitwie wiernych.

6. W dniach 26 lutego-5 marca br. przeżywać będziemy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.                                                                                          7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali a po Mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych na plebanii.                                                                                                                                                                                                                                   8.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: - Łukasz Bronisław Miścicki, kawaler z par. św. Dominika w Warszawie i Paulina Stańczyk, panna z Cendrowic w par. tutejszej. Zapowiedź druga.                                                                      – Kamil Damian Maliszewski, kawaler z Czerska i Renata Woźniak, panna z Obrębu w par. tutejszej. Zapowiedź druga.Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych                                                                                                                            9. Jak co roku prosimy przedstawicieli wsi o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego.                                                                                                                                             10. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Aby tego dokonać należy wpisać na stronie 3 PIT 37 pod nr. 131 numer KRS Caritas AW – 0000225750, w nr. 133 PZC Sobików i zakreślić nr 134. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.                                                                             11. Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że  w  dniach 18-25 czerwca 2017 r.  (Oktawa Bożego Ciała) chce zorganizować wyjazd wypoczynkowy nad morze do Rowów dla seniorów, rodziców z dziećmi oraz osób z umiarkowaną niepełnosprawnością wraz z ich opiekunami. Koszt 860,- zł. Szczegółowy program do pobrania w zakrystii. 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik parafialny

 

 

 

Uwaga!!!

Podobny obraz

W niedzielę 26 listopada br. o godz. 13:15 Mszy św. i spotkanie dla dzieci Rocznicowych z klas IV i ich rodziców.

Święta

Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Harcerze

 

www.6mdh.zhr.pl

Kanał internetowy

Znalezione obrazy dla zapytania youtube

Parafia Św. Stanisława na Yotube

Aby wejść na kanał kliknij poniżej:

Zegar

Sonda

Czy weźmiesz udział w Nabożeństwach Różańcowych?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem