Parafialna Rada Duszpasterska

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego Radę Parafialną powołuje proboszcz, a wybór zatwierdza Ordynariusz Diecezji. Duszpasterska Rada Parafialna jest organem doradczym i wspomagającym proboszcza we wszystkich sprawach dotyczących parafii oraz wysuwanie propozycji i wniosków zmieniających w doskonaleniu pracy parafialnejnie jest po to, by kierować parafią. Ma jednak ona głos doradczy w potęgowaniu działalności duszpasterskiej.

Zebrania Rady Parafialnej zwołuje ks. Proboszcz, o terminie spotkania informuje w ogłoszeniach parafialnych. Spotkania te odbywają się w zależności od potrzeb, w naszej parafii są zwoływane kilka razy w ciągu roku.

Obecny skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

1. Ks. Prałat Włodzimierz Czerwiński - Przewodniczący

2. Ignacy Krawczyk - Delegat ks. Proboszcza do koordynowania prac Rady duszpasterskiej

3. Ks. Mariusz Białęcki

4. Krzysztof Smakoszewski