19 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1.Dziś o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia I Komunii Św. dla dzieci klas III. Podczas Mszy Św. dzieci otrzymają karty zgłoszenia. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.         2. Dziękujemy nowożeńcom Mateuszowi i Monice za posprzątanie kościoła i ubranie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o to mieszkańców Julianowa.

3. Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Polecamy ich w modlitwie opiece  św. Stanisława.

4. Dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości odpustu parafialnego Podwyższenia Krzyża św. Przewodniczył im ks. dr Piotr Odziemczyk, wicekanclerz KMW. Szczególnie dziękujemy: Beacie Kaliba za obcinanie krzewów, p. Kościelny, p. Stanisławowi Gnatowskiemu za przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni, p. Organiście oraz Ministrantom, Bielankom, strażakom OSP w Cendrowicach, Kandydatom do Bierzmowania, p. Katechetkom, osobom czytającym czytania, modlitwę wiernych. Dziękujemy p. Marii Sobolewskiej za podarowane owoce na dar ołtarza dla przewodniczącego liturgii. Po uroczystości odpustowej przed plebanią został poświęcony odnowiony Krzyż z roku 1917, przeniesiony z Kozłowa. Po Mszach św. można go obejrzeć. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę 24 września podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do jak najliczniejszego udziału w ich odnowieniu.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13:15 rozpoczęcie przygotowania do Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci klas IV. Na Mszę św. zapraszamy również ich rodziców aby omówić sprawy organizacyjne.                                                        7. W niedzielę 24 września o godz. 15.00 w Kozłowie zostanie odprawiona Msza św. polowa z poświęceniem nowego Krzyża przydrożnego. Okolicznych mieszkańców zapraszamy na tę uroczystość.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            8. Ks. Michał zaprasza w sobotę 21 października młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik. Koszt 60,- zł.              Zapisy u ks. Michała i w zakrystii                                                                            .                                                                                                                                                                                                                                                                                                      9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”. Na stoliczku pod chórem wyłożony jest nasz tygodnik „Wieści Parafialne”

Wtorek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn