Znalezione obrazy dla zapytania koło przyjaciół radia maryja logo

Koło PRM informuje, że trwają zapisy

na wyjazd w sobotę 27 października 2018 r.

do Niepokalanowa i modlitwę w nowej Kaplicy

Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

– Ołtarza Pokoju i do Rokitna do sanktuarium

MB Prymasowskiej Wspomożycielki.

Zapisy i wpłaty w wysokości 50 zł. (z obiadem)

wpłacamy do p. Bogumiły Dusza w Czachówku

lub do p. kościelnego Ryszarda Rosłona w Sobikowie

po mszach św.

poniedziałek,
15 października 2018

ministr herb

Herb ministrantów

„Ministrante” ( z łaciny ) znaczy „służyć”. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant” wskazuje na szczególnie na służbę we Mszy świętej. 1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej. 2. Ministrant jest tym który NIESIE ZNAKI. Ministrant niesie pewne określone przedmioty, które dla liturgii są niezbędne. Są to przedmioty, które dla liturgii mają szczególne znaczenie. One mają ludziom wierzącym coś przedstawić i wskazać na inną rzeczywistość. 3. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” nie tak jak w kinie albo przed telewizorem tylko słuchać czy oglądać! „Uczestniczyć w liturgii” to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

10 przykazań ministranta:

1. Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki. 2. Ministrant służy Chrystusowi w ludziach. 3. Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swoim charakterem. 4. Ministrant rozwija w sobie życie Boże. 5. Ministrant poznaje liturgię i żyje nią. 6. Ministrant wznosi wszędzie prawdziwą radość. 7. Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie. 8. Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa. 9. Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej. 10. Ministrant modli się za Ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.

Patroni ministrantów: św. Stanisław Kostka, św. Dominik Savio, św. Alojzy Gonzaga, św. Jan Berchmans.

W: Leksykon teologii pastoralnej. Red. R. Kamiński [i in.]. Lublin 2006 s. 492-494.

Sobików

Prezes Ministrantów: p. Artur Książek

Zapraszamy do galerii!!!

UWAGA!!!

Znalezione obrazy dla zapytania bierzmowanie symbol

W piątek 12 października o godz.  17:00

zapraszamy młodzież z Grupy formacyjnej I

pani Krystyny Borowskiej na spotkanie w salce parafialnej.

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła